sobota, 17 marca 2012

Porsche Panamera (V8 - 4, 4S, Turbo, Turbo S) Układ Wydechowy Z Systemem Zaworów

Kompletny układ wydechowy dedykowany do Porsche Panamera w wersji Turbo, Turbo S, 4 i 4S (V8) od ekskluzywnego, niemieckiego, renomowanego tunera Capristo Exhaust System GmbH którego MM-Performance.pl jest autoryzowanym przedstawicielem na rynku Polskim.

Niepoliczalna ilość godzin spędzonych przez inżynierów Capristo nad układem wydechowym do Porsche Panamera przyniosła oczekiwany rezultat. Cele były jasne i klarowne – stworzyć dzieło sztuki dla dzieła sztuki jakim jest Panamera. Wzrost mocy, momentu obrotowego w połączeniu z odurzającym dźwiękiem. A wszystko to bez utraty wyrafinowania jakim obdarzony został Gran Turismo ze stajni Porsche.

Rezultat? Całkowicie ręcznie wykonany układ z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, podnoszący moc, moment oraz nadający niepowtarzalnego, charakterystycznego i niesamowicie agresywnego dźwięku. Jednocześnie nie męczący przy długich podróżach i codziennym użytku. Nadaje Porsche Panamera tego, czego chyba zapomniano dodać podczas procesu produkcyjnego w fabryce – czyli tego na co Porsche zasługuje – symfonii dźwięku, wręcz „epickiego” dźwięku V8.

Układ wydechowy w zależności od konfiguracji bazowej pojazdu sterowany jest za pomocą fabrycznego sterownika lub w przypadku konfiguracji pojazdu bez sterownika układ należy zamówić wraz z programowalnym sterownik zaworów (zwany także Capristo Exhaust Control Box). Sterowany za pomocą pilota. Sterownik monitoruje w sposób ciągły ciśnienie zwrotne spalin i zapewnia najlepszą możliwą reakcję zaworów co w konsekwencji przenosi się na znaczne poprawienie osiągów Porsche. W pełni programowalny sterownik umożliwia odpowiednie doprężenie silnika w zależności od obrotów dlatego też, jest najbardziej wydajny układem wydechowym dostępnym na rynku. Dużą zaletą elektroniki układu wydechowego CAPRISTO jest możliwość rozpoznawania charakterystyki pracy kierowcy. Oznacza to, iż w chwili agresywnego przyspieszenia sterownik automatycznie otwiera wszystkie zawory aby nadać maksymalne przepustowości układowi wydechowemu. Zwykłe przyspieszenia nie powodują pełnego otwarcia zaworów.

Sterownik umożliwia pracę układu wydechowego w trzech trybach:
- tryb CRUISE: Zawory przymknięte, opóźnione otwarcie podczas przyspieszania
- tryb SPORT: Zawory otwarte połowicznie, wcześniejsze otwarcie podczas przyspieszania
- tryb OPEN: Zawory w pełni otwarte. Tryb najgłośniejszy.

Informacje ogólne - Układy Wydechowe CAPRISTO Exhaust GmbH:
Wszystkie układy wydechowe wykonywane są ręcznie w niemieckiej siedzibie firmy CAPRISTO (ręcznie spawane i szlifowane). Materiał stosowany do produkcji to  stal nierdzewna T309 (materiał 1.4828) o charakterystyce zbliżonej do Inconel - stop niklu, chromu i żelaza, o zawartości niklu 45-65%, o dużej żarowytrzymałości i odporności na korozję jak i wysokie temperatury. Wytrzymałość termiczna układów CAPRISTO sięga 1050°C - to o wiele większa wytrzymałość aniżeli fabryczne czy też konkurencyjne układy wydechowe. Materiał porównywalny do materiału stosowanego powszechnie w Formule 1. Jakość potwierdzona wszelkimi możliwymi certyfikatami. Układy wydechowe CAPRISTO cechuje niepowtarzalny, szalenie przyciągający dźwięk zadowalający nawet najbardziej wyrachowanych samochodowych audiofili. Radykalnie redukują masę pojazdu. Układy CAPRISTO to także przyrost mocy jak i momentu obrotowego. Dzięki zaawansowanemu systemowi zaworów wewnętrznych (klap) w łatwy sposób z dowolnego poziomu (systemy zdalnie sterowane) można regulować głośność układu. Tryby "Cruise", "Sport" oraz "Open" gwarantują dostosowanie głośności w zależności od potrzeb oraz wymogów użytkownika. Opcjonalne "inteligentne" systemy zaworów samoczynnie reagują na nastawy przepustnic sterując w sposób automatyczny systemem klap (w opcji w pełni programowalny sterownik). Układy wydechowe CAPRISTO stały się wielokrotnym laureatem nagród przyznawanych przez magazyny oraz portale motoryzacyjne. CAPRISTO to Dźwięk, Jakość, Prezencja, Niezawodność, Moc oraz Prestiż. Top High End...

Dostarczy w zestawie z wszelkimi koniecznymi do prawidłowej instalacji komponentami: uszczelki, zaciski etc.

Szacowany przyrost mocy: +18KM, +27Nm

Układy wydechowe Capristo to ręcznie wykonywane dzieła sztuki. Układy Capristo to laureaci wielu prestiżowych nagród. Wykonane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Są tym, na co Porsche zasługuje. Charakter i wyraz. Totalny i Absolutny High-End!


Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami oferty!
Zespół MM-Performance.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz