sobota, 10 marca 2012

Układ Wydechowy Evolution do BMW M3 E9X od Akrapovic

Kompletny układ wydechowy z serii EVOLUTION wykonany z tytanu dedykowany do BMW M3 (E90, E92, E93) od renomowanego tunera specjalizującego się w produkcji najwyższej jakości układów wydechowych do motocykli oraz pojazdów sportowych – firmy AKRAPOVIC


Zaprojektowany całkowicie od podstaw układ wydechowy z serii Evolution składa się z całkowicie zoptymalizowanych, wysoko przepustowych rur katalicznych, sekcji centralnej X-Pipe która zawiera sportowe katalizatory (100CPSI) i zintegrowany rezonator. Tylną sekcję stanowią dwa tłumiki zakończone parą na każdą ze stron końcówek (wykonanych z tytanu lub włókien węglowych – do wyboru). Cały system wykonany został z ultra lekkiego, bardzo wytrzymałego stopu tytanu, co w konsekwencji powodu redukcję masy pojazdu w konfrontacji do seryjnego zestawu o 24 kilogramy.
Kompletny, sportowy układ wydechowy Evolution od Akrapovic zwiększa wydajność już od 2500RPM przez całą drogę obrotomierza aż po red line. Maksymalne zwiększenie mocy o 22KM oraz maksymalne zwiększenie momentu obrotowego o 35Nm. Zdecydowana większość w/w przyrostu dostępna jest pomiędzy 3000RPM a 6500RPM. Znaczny wzrost w szerokim zakresie obrotów zapewnia szybszą reakcję w podczas każdej z faz jazdy. 


Jednym z największych aspektów prowadzenia europejskich V8 high-performance pojazdów są doznania akustyczne i to w jaki sposób brzmi. Inżynierowie z Akrapovic spędzili wiele godzin upewniając się, że produkowany przez nich układ wydechowy posiada doskonałą akustykę. Posiadali świadomość, że nie sztuką jest zaprojektować i wykonać system wydechowy który byłby po porostu głośniejszy od seryjnego – dla zespołu Akrapovic, nie była to odpowiedź. Celem był zaprojektowanie układu wydechowego do BMW M3 który spełniałby wszelkie pierwotne założenia. Eskalacja dźwięku M3 V8. Głęboki, bogaty, uzależniający. Bez buczenia, chropowatości które mógłby popsuć wrażenia z jazdy. Krótko mówiąc i podsumowując – układ wydechowy Akrapovic z serii Evolution dedykowany do BMW M3 E9X to pewność, że samochód będzie brzmieć zgodnie z oczekiwaniami.
Twarde fakty:
+ 22KM (przy 5740RPM)
+ 25Nm (przy 4890RPM)
- 24kg wagi w stosunku do seryjnego układu

Cechy Główne:
- Wzrost mocy
- Wzrost momentu obrotowego
- Redukcja masy
- Idealna akustyka
- Zakończenie do wyboru: Carbon lub Tytan

Kody produktów:
ME-BM/T/1 - Kompletny Wydech Evolution (Tytan) dla M3 E90
ME-BM/T/2 - Kompletny wydech Evolution (Tytan) dla M3 E92 i E93
TP-CT/3 - Zestaw końcówek z włókna węglowego sygnowane logiem AKRAPOVIC (90mm / każda)
TP-BME92H-90/93 - Zestaw końcówek z tytanu sygnowane logiem AKRAPOVIC (90mm / każda)
P-DEL1    Delete-R - do ECU

Przeznaczenie: BMW M3 - E90, E92, E93 [V8 420 KM (309 kW)] 2007-UP

Niech dźwięk będzie z Wami! :-)
Zespół MM-Performance.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz