niedziela, 23 października 2011

Bucky Lasek i jego Porsche 911 Turbo (996) z zestawem intercoolerów od AWE Tuning

Bucky Lasek - amerykański skater, dwukrotny złoty medalista x-games w 2003 roku. Kontakt z deskorolką miał jeszcze w dzieciństwie, w Baltimore. W wieku 12 lat skradziono mu rower, wtedy spróbował skateboardingu. Szybko wspinał się po drabinie vertowego skateboardingu. W 1998 r. Bucky był w pierwszej dziesiątce podczas każdego contestu w jakim startował, zaś w 1999 wygrał Summer X Games Vert Competition. Później sukcesów było coraz więcej. W 2003 roku najważniejszym jego osiągnięciem stały się złote medale na x-games (w konkurencji vert i vert doubles wraz z Bobem Burnquistem). Znany jest z unikalnego stylu jazdy i bardzo dokładnego wykonywania nawet bardzo skomplikowanych trików a także z tego że nosi "sztany" i plecak gdy jeździ na deskorolce. Bucky od wielu lat, jest również pasjonatem pojazdów marki Porsche.

Bucky po testach swojej 911 na torze po zainstalowaniu zestawu intercoolerów powiedział:
„Znajomi powiedzieli mi, że intercoolery AWE Tuning potrafią czynić cuda.  Teraz wiem, że było to na pewno prawdziwe i sprawdzone stwierdzenie, gdyż uważnie śledzę moje 911 od chwili zainstalowania intercoolerów po raz pierwszy. Zauważyłem brak utraty mocy podczas długich i bardzo szybkich sesji na torze, nawet w bardzo gorących warunkach atmosferycznych. Jestem spokojny i bardzo rozpalony jednocześnie wiedząc, że intercoolery AWE pracują w tylnych kątach mojego zderzaka. W AWE wiedzą, że pojazd ma być szybki i wykręcać dobry czas – i robią wszystko, żeby tak właśnie było”

Potężne, ultra wydajne intercoolery zaprojektowane zostały z myślą o eliminacji „wąskiego gardła” jakie stanowią fabrycznie instalowane IC. Zaprojektowane za pomocą wysoce specjalistycznego oprogramowania CAD służącego do modelowania oraz CFD służącego do pomiaru przepływu. Wiele tygodni testów, poprawek oraz korekt zaowocował produktem który poradzi sobie z każdą mocą, w każdych warunkach i przy każdej możliwej temperaturze. Objętość intercoolerów zwiększono do 422” sześciennych (seryjne 308” sześciennych) – to o 37% więcej powierzchni która zapewnia doskonałą wydajność. Radykalnie zwiększona odporność na spadek ciśnienia, Poprawiona temperatura. Produkowane z wykorzystaniem technologii CNC w bardzo wytrzymałego aluminium. Dostarczane w zestawie wraz z bardzo wytrzymałymi, nie puchnącymi rurami (przewodami, orurowanie) intercoolera oraz wszelkimi koniecznymi do poprawnej instalacji obejmami. Rury wykonane z 6-warstwowego silikonu. Minimalna ilość gięć zapobiega pęknięciom oraz zapewnia maksymalną przepustowość. Niezależnie od tego czy Twoja 911 posiada jedynie zmodyfikowane oprogramowanie, czy też planujesz daleko idące modyfikacje, zestaw intercoolerów AWE Tuning  rozwiąże wszystkie problemy związane z temperaturą w systemie turbo. Intercooler utrzymuje właściwą, niską temperaturę wlotu powietrza co w finalnym rezultacie przenosi się na poprawę mocy silnika i jego stabilność pracy. Intercoolery AWE zapewniają bardzo duży margines bezpieczeństwa tak bardzo pożądany podczas dalszym modyfikacji, czy też w przypadku jazdy ostrym i szybkim tempem. Zestaw Intercoolerów przetestowany został na hamowni – rezultatem jest przyrost mocy o +16KM. Komplet (Zestaw – Para) Intercoolerów dedykowanych do Porsche 911 Turbo (996TT) od tunera AWE Tuning dostępne wyłącznie w MM-Performance.pl

SK8 is GR8!
Zespół MM-Performance.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz