sobota, 22 października 2011

Kompletny Układ Wydechowy dedykowany do Porsche 911 Turbo i Turbo S 997.2TT od AWE Tuning

Niepoliczalna ilość godzin spędzonych przez inżynierów AWE na układem wydechowym do Porsche 997.2TT przyniosła oczekiwany rezultat. Cele były jasne i klarowne – stworzyć dzieło sztuki dla dzieła sztuki jakim jest Porsche Turbo. Wzrost mocy, momentu obrotowego w połączeniu z odurzającym dźwiękiem. A wszystko to bez utraty wyrafinowania jakim obdarzony został 911.

Rezultat? Całkowicie ręcznie wykonany układ (każdy układ posiada indywidualnie nadawany numer seryjny), z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, podnoszący moc, moment oraz nadający niepowtarzalnego, charakterystycznego i niesamowicie agresywnego dźwięku. Jednocześnie nie męczący przy długich podróżach i codziennym użytku. Nadaje Porsche 911 Turbo / S tego, czego chyba zapomniano dodać podczas procesu produkcyjnego w fabryce – czyli tego na co Porsche zasługuje – symfonii dźwięku, wręcz „epickiego” dźwięku…

W układach AWE trudno doszukiwać się sztucznego, irytującego „bass'u”. To układy które eskalują potęgę dźwięków wydobywanych z jednostki napędowej. Układ do Porsche 911 Turbo / S dostępny jest w trzech konfiguracjach. Pierwsza to „OEM Edition” – zawierająca wszystkie elementy znajdujące się „w środku” – pod zderzakiem - zewnętrznie nie zmieniając wyglądu Porsche (przekłada się seryjne końcówki). Druga wersja to „Quad Edition” – dostarczana podobnie jak wersja OEM z kompletnym układem wydechowy zakończonym podwójnymi końcówkami na każdą ze stron. Trzecia wersja, to sztandarowy model kompletnego układu wydechowego dedykowanego przez AWE do Porsche 911 Turbo i S (997.2TT) – „RSR Edition”. Niewątpliwie jest to jeden z najpiękniej brzmiących układów do Turbo. W RSR dwie pojedyncze końcówki o zwiększonej średnicy wychodzą z linii zderzaka pod kątem (podobnie jak w przypadku GT2RS). Zapewniając tym samym bardzo agresywny wygląd. Skrzyżowane rury H-Pipe o średnicy 3” odpowiadają za odpowiednią akustykę oraz zapewniają doskonałą przepustowość spalin. Każda z wersji dostępna jest w dwóch rodzajach wykończenia. Do wyboru końcówki wykończone w kolorze polerowanego na wysoki połysk srebra lub niezwykle ekskluzywnego czarnego, połyskującego diamentu. Całość układu wykonana z nierdzewnej, kwasoodpornej stali T304, na którą udzielamy dożywotniej gwarancji. Układy wydechowy od AWE to także redukcja masy pojazdu, co finalnie przekłada się na jeszcze lepsze osiągi 911stki. Gwarantowany brak błędu CHECK ENGINE.

Układ wydechowy dostarczany jest jako zestaw kompletny składający się z tłumików końcowych oraz katalizatorów sportowych zapewniających maksymalną przepustowość (katalizatory niemieckiej firmy HJC (200CEL). Wszystkie elementy zostały idealnie spasowane. Kołnierze wycinane laserowo celem uzyskania idealnego zgrania z elementami fabrycznymi. Końcówki zaprojektowane tak, aby w sposób idealny komponowały się z tylnym zderzakiem. Wykonane z pełnym wykorzystaniem technologii CNC z anodowanego aluminium najwyższej jakości – strona zewnętrzna, oraz z kwasoodpornej, nierdzewnej stali lotniczej (T304) – wewnątrz. Konstrukcja ścian podwójna, celem zapewnienia ochrony termicznej zapobiegającej przebarwieniom. Powierzchnia nakładek zabezpieczona antykorozyjnie oraz przeciw uszkodzeniom mechanicznym Końcówki wyposażone zostały w podwójne ścianki, celem zapewnienia maksymalnych walorów wizualnych nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Dostarczy w zestawie z wszelkimi koniecznymi do prawidłowej instalacji komponentami: uszczelki, zaciski etc.

Układ wydechowy do Porsche Turbo oraz Turbo S to nie tylko znakomita prezencja i dźwięk ale i przyrost mocy oraz momentu obrotowego sięgającego odpowiednio:
- Układ typu RSR: + 23KM, + 22Nm
- Układ typu QUAD: +15KM, + 22Nm

Układy wydechowe AWE Tuning to ręcznie wykonywane dzieła sztuki. Układy AWE to laureaci wielu prestiżowych nagród. Wykonane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Są tym, na co Porsche zasługuje. Charakter i wyraz. Totalny i Absolutny High-End!

Z niedzielnymi pozdrowieniami!
Zespół MM-Performance.pl

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz